מטף לשימוש ביתי

מטף

כפי שרבים מאיתנו יודעים, מטף הוא מעין ציוד כיבוי אש סטנדרטי ביותר אשר מתבקש להימצא ברבים מסוגי המבנה. בייחוד אם מדובר במבנה מסחרי, ובמבנה משותף רב קומות. מדובר באמצעי הגנה ובטיחות למיגור שריפות על מנת להגן על אדם, מבנה ורכוש. הנחיות כיבוי אש דורשות הימצאותו של מטף בהקשרים שונים, לרבות כתנאי כרישיון להפעלת עסק. בעלי דירות אינם מחויבים בהחזקת מטף לכיבוי אש אך הם בהחלט יכולים אם כך רוצים.

מטף לשימוש ביתי?

כשזה נוגע לשימוש ביתי – אין צורך להפחיד אף אחד לכדי החזקת מטף. בייחוד, כאשר זו השקעה קטנה יחסית, וניתן לרכוש מטף די קטן וקומפקטי שקל לאחסון במקום נגיש ונוח. אנשים מסוימים אולי יגידו שיש צורך לקנות מטף, כי אפשר שיהיו שריפות ומה לא. ובכן, "כאילו דה". ברור שאפשר שיהיו שריפות, אך הניסיון לנגן על התו הזה כדי לעודד רכישה של מוצר כזה או אחר אינו הכרחי. אנשים יודעים מה טוב עבורם, ואם הם הגיעו למסקנה שכדאי וראוי שיהיה להם מטף בבית, אפשר פשוט לספר להם שזה די זול, נגיש ואף קל לאחסון במקום זמין. בייחוד אם מדובר במטף שבמשקלו כקילו בלבד.

מטף יכול להיות כלי שימושי במצבים שונים. ניתן למנוע מצבים שונים שכאלה כדרך מניעתם מלכתחילה – נניח, אי השראת סירים על כיריים ללא השגחה. או אפילו, מגבות ליד אותם כיריים. ניתן לבדוק את החשמל מדי תקופה – לרבות הארקה, ארונות חשמל, שקעים וכו'. ניתן לוודא כי הגישה לאש נמנעת מילדים – כמו גפרורים ומציות. ניתן להימנע מכיסוי מפזרי חום או מלהשתמש בשמיכות חשמליות – שכן מדובר בפריטים שיכולים לאפשר כליאת חום, מצב שיכול להכיל בתוכו פוטנציאל הצתה.

סוגי מטף כיבוי שונים?

מטף, באופן כללי – הוא כלי די סטנדרטי. ישנם סוגים שונים של מטפים, לרבות שיטות להפעלתם. ישנם מטפים הצובעים באדום – הממוקמים במקומות ברורים לעין. תפקידו של המטף – לכבות אש כדרך חניקה שלה. בסוגי מטף מסוימים יש גז חנקן,  אשר לו נטייה לשקוע. תוך פיזורו על מוקד האש – ישקע החנקן וימנע את אספקת החמצן אליה ובכך ימגר את המשכיותה.

ניתן כאמור לגלות מטפים בגדלים ואף משקלים שונים. יש כאלה המגיעים עם קצף, ויש כאלה עם אבקה ויש כאלה עם גז. ישנם מטפים אוטומטיים – שניתן להתקין במקומות בהם אנשים לא נמצאים ברוב שעות היום. אלו יכולים לפעול אוטומטית עם התפרצות הדליקה במקום.